Videodomofon w inteligentnym domu. Co Doorbird może zaoferować systemom automatyki domowej.

Strona główna / Blog / Videodomofon w inteligentnym domu. Co Doorbird może zaoferować systemom automatyki domowej.

Każdy z nas doskonale zna podstawową funkcję videodomofonu. Pozwala on mieć możliwość zobaczenia i porozmawiania z osobą, która stoi po drugiej stronie. Zwykle taka opcja dostępna jest tylko w budynku. Z urządzeniami DoorBird komunikacja dostępna jest z każdego miejsca, w którym masz dostęp do internetu. Teraz kurier z ważną przesyłką (nowa para butów 😉) nie odbije się od drzwi, bo nikogo nie zastał, albo akurat nie można było otworzyć mu drzwi.

Zdalna komunikacja to nie jedyna funkcja tego urządzenia. DoorBird potrafi też wyręczyć Was w wykonywaniu różnych automatycznych funkcji bez waszego fizycznego udziału.
Czy wiedzieliście, że Wasza brama może otworzyć się automatycznie, bez kiwnięcia palcem, kiedy wracasz do domu pieszo lub autem? Taką funkcję otrzymacie dzięki bezpiecznej i niezawodnej technologii Geofencing, wbudowanej w ten właśnie videodomofon, już nigdy więcej nie będziecie szukać pilota do bramy w torebce, kieszeni czy skrytce w samochodzie.


Ale brama to nie wszystko. Dzięki wbudowanemu czytnikowi RF ID dostęp do Waszej posesji mogą mieć wybrane osoby, zgodnie z indywidualnym harmonogramem. Firma odbierająca śmieci? Proszę bardzo w każdy czwartek. Już nie musisz wystawić worków lub kubłów, które dzika zwierzyna może porozrywać i narazić Cię na niepotrzebne sprzątanie.


Doorbird wyśle Ci powiadomienie, że identyfikator został użyty do otwarcia bramy i/lub bramki, dodatkowo videodomofon zrobi zdjęcie każdemu kto naciśnie dzwonek, albo znajdzie się w zasięgu wbudowanego czujnika ruchu.

Wszystkie te informacje można wykorzystać w systemie automatyki domowej choćby do załączenia oświetlenia podjazdu. Pomysłów na wykorzystanie może być tyle ilu użytkowników!

Zapraszamy!

ZASTANAWIASZ SIĘ? MASZ PYTANIA? Z przyjemnością na nie odpowiemy! zadzwoń: 502 969 084 lub napisz: biuro@magiadzwieku.pl